Doktor Błażej Mądrzycki, członek naszej Społeczności, wiceprzewodniczący OPZZ, rzecznik i koordynatords. prawnych RSZWiN ZNP, wiceprezesRady Uczelnianej ZNP na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, w rozmowie Jarosławem Karpińskim podzielił się uwagami dotyczącymi zmieniających się wykazów czasopism punktowanych.

Całość rozmowy dostępna tutaj.

Interesujący jest wątek wypełniania obowiązków pracowniczych przez naukowców i naukowczynie, na który zwrócił uwagę B. Mądrzycki: Jako związkowiec uczestniczę np. w komisjach oceny pracy naukowej na wniosek ocenianego. I oceniany naukowiec tłumaczy często: „Ja zaplanowałem publikację taką i taką, tu i tu, więc czuję się dotknięty, że chcecie mnie negatywnie ocenić, jeśli nie mam wpływu na liczbę punktów, bo zmieniły się uwarunkowania”. Za tym wszystkim idzie bardzo duże ryzyko i konsekwencje w świecie rzeczywistym.

Zespół Cooperante